Header Ads

Email'den IP Ve Konum Tespit Etme
Point of Mail gönderdiğiniz E-postala'rın okunup okunmadığını, açan kişinin fiziksel konumunu, IP adresini gönderdiğiniz E-posta'nın başka birine iletip iletilmediği gibi detaylı bilgi veren ücretli bir web yazlımıdır.Arayüzü gayet basit ve hoş bi tasarıma sahiptir.Ücretsiz olarak size 30 Adet E-posta takibi yapma imkanı sunar.


Yapmanız gereken sadece Pointofmail.com | Track Email. Recall Email. Get Read Receipts. Email Tracking and Marketing. sitesinde üyelik oluşturmanız ve üyelik oluştururken verdiğiniz mail adresiniz ile mail atarken takip etmek istediğiniz E-posta'nın sonuna ''pointofmail.com'' domain adını eklemenizdir.Daha sonra üyelik sırasında verdiğiniz e-posta adresine postayı alan kişinin (açmasına gerek yok, siz yeterki atın) kaç defa okuduğu, hangi IP Adresine sahip olduğu, başka kişilere postanızı iletip iletmediği gibi detaylı bilgilerin olduğu bir ileti gelecektir.


Örnek : E-mail göndereceğiniz adres --> yatyereyatyat@mail.com.pointofmail.comPeki nasıl çalışıyor ?


Takip etmek istediğiniz E-posta Adresinin sonuna eklenen ''.pointofmail.com'' domain adı önce E-Postanın pointofmail sunucularına düşmesini sağlıyor, böylece pointofmail sunusu göndermiş olduğunuz e-posta içerisine bir resim linki ekleyerek onu takip etmeye başlıyor.Gönderilen E-posta ulaştığında pointofmail sitesi üzerinden resmi çağırması ile kişinin bilgilerine ulaşmaktadır.Korunma


Gönderilen E-postaların içinde bulunan resimlerin güvenli bir kaynaktan gelip gelmediğine emin olmadan açmamak gerekmektedir.Eğer e-posta içerisindeki resimler görüntülenmezse bu bilgi toplama yönteminden korunmuş oluruz.

Detaylı bilgi için : Pointofmail.com | Track Email. Recall Email. Get Read Receipts. Email Tracking and Marketing.


Polis gibi nokta atışı yapmasa bile en azından il,ilçe,mahalle,sokak kesin olarak göstermektedir.Apple cihazlardaki Iphonemi Bul uygulamasının daha gelişmişi olarak nitelendirebiliriz.

Eğer yazlımı çalıştıramazsanın kurbanın IP Adresini öğrenmeniz yine yeterli olucaktır fiziksel yer tespiti için bazı web siteleri IP Adresinden konum tespit etmekte yardımcı olabilir.

Aşağıdaki sitelere ''google'' aracılığıyla ulaşmayalım arkadaşalar, yine tor kullanalım.

Bunlardan bazıları ;


What Is My IP Address? IP Address Tools and More
What Is My IP Address At IP-Adress.com - Whois, My IP, & Free Tools!
http://www.whatismyipadress.com/


Sinan Duran Blog

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.