Header Ads

Durduruldu Hatası Nasıl Çözülür ?

Özellikle çok sık kullandığımız Instagram ya da WhatsApp gibi uygulamalar için “Maalesef” ya da “Ne Yazık ki” ile başlayan hata mesaj ekranlarına tüm Android kullanıcıları alışıktır. Uygulama bir anda kapanır ve ekranda WhatsApp ya da Instagram durduruldu şeklinde bir hata mesajı belirir. Uygulamayı tekrar açtığınızda sorunsuz çalışıyorsa bir şey yapmanıza gerek yok ancak bu durum sürekli tekrar ediyorsa oldukça can sıkıcı bir durumdur.

Genelde bu hata mesajının sebebi uygulama ile alakalı telefonun ön belleğinde çok fazla veri birikmesi ya da uygulama ile ilgili hatalı bir çerezin saklanmasıdır. Durduruldu ya da durdu şeklinde hata veren her uygulama için uygulamanız gereken çözüm oldukça basit. İlgili uygulamaya ait geçici verilerin tümünü temizlemek. Durduruldu hatasını çözmek için:
  • Ayarlar > Uygulamalar menüsünü takip edin.
  • Listelenen uygulamalar içerisinden sorun çıkartan uygulamayı bulun.
  • Uygulamanın üzerine dokunarak Uygulama Bilgileri sayfasını açın.
  • Depolama başlığı altındaki “Verileri Temizle” ve Ön Belleği Temizle” butonlarına dokunun.
Uyarı: Bu işlemi yaparken dikkatli olmanızda fayda var. Çünkü Verileri Temizle butonuna bastığınız anda WhatsApp üzerinden alıp gönderdiğiniz tüm fotoğraf ve videolar silinecektir. Öncesinde yedek almanızı tavsiye ederiz. Ön Belleği Temizle butonuna bastığınızda örneğin Instagram hesabınızdan çıkış yapmış olursunuz. Yine bu butona basmadan önce hesabınınızın kullanıcı adını ve şifresini hatırladığınıza emin olmalısınız.
Not: Anlatım Nexus model cihazlara göre yapılmıştır, farklı marka ve modeller için ufak tefek değişiklikler olsa da genel menü yapıları ve işlemler aynıdır.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.