Header Ads

Telefonda Silinen Dosyayı Kurtarma


 Merhaba Arkadaşlar.Telefonunuz bozulunca, format atınca veya yanlışlıkla dosyalarınız silindi diye üzülmeyin.Silinen dosyalarınız kaybolmadı,geri getirebilirsiniz..

Evet arkadaşlar.Bilgisayarınıza yükleyeceğiniz bir programla dosyalarınızı geri yükleyebilirsiniz.Telefonunuzda diskin üzerine yazılan veriler silinse dahi teknik olarak başka bir veri yazılmadığı sürece bir şekilde tekrar kurtarabilirsiniz.Bu işlemleri yapan birçok gelişmiş uygulamalar var fakat cihazınıza root yapmanız isteniyor.Bu yüzden hiç bu işlerle uğraşmadan direk bilgisayara kuracağınız bir programla telefondan silinen JPG, GIF, PNG, TIFF, PSD, AVI, MP4, MP3, MAV ve WMA uzantılı dosyalarınızı geri getirebilirsiniz.Bunun için size 7-Data Recovery Suite isimli programdan bahsedeceğim.


1- Telefonunuzdaki ‘Geliştirici Seçenekleri’ni aktif edin, buradan USB Hata Ayıklama Modu’nu açın ve telefonunuzu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın.
2- 7-Data Recovery Suite programındaki giriş ekranından ‘Android Kurtar’ seçeneğine tıklayın.
3- Program cihazınızı tanıdıktan sonra ‘Sonraki’ seçeneğine tıklayarak devam edin.
4- Telefonunuzun sürücüsü de tanımlandıktan sonra onu seçerek ‘Sonraki’ butonuna tıklayın.
5- Program sürücüyü tarayacak ve ekrana gelen dizinler arasından hangi veriyi kurtarmak istediğiniz sorulacak, istediğiniz kısmı seçebilirsiniz.
6- Kurtarılacak dizini belirledikten sonra ‘Kaydet’ yazısına tıklayın ve dosyaların bilgisayarınızda kaydedileceği klasörü belirleyin. Hepsi bu kadar arkadaşlar

7-Data Recovery Suite İndir

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.